Тайно оръжие за Шанхайската история

Тайно оръжие за Шанхайската история

Тайно оръжие за Шанхайската история

Blog Article

С великолепен и поетичен стил романът на Джени Чанг умело разкопава част от забравената част от историята на Франция по време на Голямата война и отдава почит както на китайските работници, дошли да подпомогнат военните действия, така и на членовете на китайската общност в Париж, които доброволно работят като преводачи и служат като мост между двете култури. 

Но най-лошото от всичко, каквото и бъдеще да ѝ бе приготвила Първата съпруга, беше, че то щеше да изпрати Полин обратно в Китай, далеч от всичко, което обичаше.

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Тя е опиянена от свободата на френската столица, но семейният дълг ѝ повелява да се върне в Шанхай и да се омъжи за човек, когото не е виждала. За да се спаси, тя има нужда от помощта на своя братовчед Тео, който също е избягал от оковите на семейството и работи като преводач за армията.

Пътуването до ваканционната хижа се превръща в екстремно изживяване за свързване между майка и син…

На друга маса плътно изрисувани съдове от емайл клоазон контрастираха със строгите купи от селадон.

Арнолд Шварценегер, икона в Холивуд и бивш губернатор на Калифорния, беше удостоен с почетната ти...

Меню България Национални новини Регионални новини Области Благоевград Благоевград

Не бяха си говорили от дни, разкази Шанхай откакто Луи изпрати телеграма в Шанхай с извинение за новото отлагане на сватбата.

В градчето Ноайел сюр Мер друга жена, Камий, има отчаяна нужда от помощ, за да се спаси от насилническия брак, в който е била вкарана против волята ѝ.

Семейството на момичето им изпращаше снимка всяка година и Луи я поставяше в сребърна рамка, като заменяше предишната.

Не му пукаше кой му носи храна, кой плаща сметките – той не напускаше стаята. Неговият живот беше бягащите сутрин, смяната на сезоните, преминаващите автомобили, призракът на Рита…

А посланието му остава дълго в сърцето и душата - онази "Порцеланова луна", която вечер осветява пътя на всеки един от нас, е една и съща, независимо от различията ни.

От дълго време насам китайските университети и фирми се опитват, доколкото е възможно, да успеят да произвеждат частите за превозните средства локално в Китай. Тази локализация трябва да пренесе методиката на производство в страната и също така да намали разходите. Има частични съмнения, че всъщност тази мярка във всички случаи ще доведе до желаното понижаване на разходите. По-нататъшното развитие на системата е съществено зависимо от инженерните успехи и общата работа с немските производители.

Report this page